Dotli

Firmy IT , w których pracują
nasi absolwenci

 1. CD Project RED
 2. SoftServe
 3. Asseco Poland
 4. PUSH
 5. Comarch
 6. StartUpSoft
 7. Smile
 8. G5Games
 9. Kyrrex
 10. NTT SYSTEM
 11. Ajax system
 12. Global Teams
 13. Sales boot camp
 14. blynk.io
 15. DevelopsToday
 16. SharpMinds
 17. Ten Square Games
 18. QATestLab
 19. Sigma Software
 20. Pecode Software
 21. Thundersoft
 22. dev.pro
 23. Proxima Research
 24. Eleks
 25. Ciklum
 26. Dell EMC Polska
 27. Lenovo Technology B.V.
 28. HP Inc.
 29. GlobalLogic
 30. Gera IT
 31. Oril
 32. Forte Group
 33. Intel Technology Poland
 34. Sii Polska
 35. SPSoft
 36. APi2Cart
 37. TestMatick
 38. Capgemini Polska
 39. Realync
 40. Amazon Web Services Poland
 41. TenantCloud
 42. Oracle Polska
 43. Selecto
 44. Intellias
 45. EGYM
 46. TestFort
 47. BeKey
 48. Shelf
 49. Maximum
 50. Lyft
 51. AltexSoft
 52. Unicorn Systems
 53. Opinov8
 54. Adenza
 55. Ericsson
 56. Customertimes
 57. Roadside Dental Marketing
 58. OVHCloud
 59. VITech

Historie sukcesu uczniów

Magda

24 lata

Od gimnazjum wiedziała, że chce związać swoje życie z IT. Aczkolwiek dała się przekonać, że programowanie jest męskim zawodem i wierzyła w to do czasu kursu, po którym przekonała się, że w życiu nie należy się poddawać i trzeba dążyć do spełnienia swoich marzeń. Dzisiaj Magda pracuje w firmie Comarch

Adam

28 lat

Zanim zaczął swoją przygodę z IT, pracował jako mechanik samochodowy. W czasie pandemii postanowił całkowicie odmienić swoje życie. Tuż po ukończeniu kursu zaoferowano mu stanowisko Java Developer w firmie Lyft.

Agnieszka

23 lata

Przed rozpoczęciem kursu Agnieszka pracowała w gastronomii, ale od zawsze marzył jej się zawód projektantki stron internetowych. Dzisiaj pracuje jako UX/UI Designer w SoftServe.

Anna

41 lat

Miała za sobą 15 lat doświadczenia jako nauczycielka matematyki, kiedy uznała, że chce zmienić swoje życie. Wzięła udział w kursie Dotli i obecnie pracuje jako Java-script Developer w Sii.

Mikołaj

28 lat

Przez 3 lata nie mógł znaleźć pracy w swoim zawodzie, więc postanowił się przebranżowić. W dwa miesiące po ukończeniu kursu Testera oprogramowania pracuje jako jeden z nich w Oracle.

Robert

32 lata

Ciągle zmieniał pracę, nie mógł znaleźć dla siebie odpowiedniej niszy. W końcu zdecydował się na nasz kurs Front-End Developera i po miesiącu zatrudniła go firma SharpMinds, w której pracuje do dziś.

Dominika

25 lat

Zawsze chciała pracować w IT, ale nudziła się na studiach informatycznych, ucząc się niepotrzebnych przedmiotów. Zapisała się na kurs w Dotli i już po kilku miesiącach znalazła pracę w CustomerTimes.

Zbigniew

40 lat

Przez 10 lat pracował w ochronie. Jednak uznał, że w swoim zawodzie nie zarobi na emeryturę, więc postanowił się przebranżowić. Zainwestował w kurs testera oprogramowania i teraz pracuje w VITech.

Karolina

33 lata

Z zawodu sekretarka, jednak pragnęła robić coś twórczego i przy tym dobrze zarabiać. Zdecydowała się na nasz kurs Front-End Developera, który ukończyła z znakomitymi wynikami i szybko została zatrudniona w firmie EGYM.

Helena

39 lat

Wcześniej mieszkała za granicą , gdzie uczyła dzieciaków języka angielskiego.

W związku z pandemią wróciła na Ukrainę , gdzie z sukcesem ukończyła kurs i dostała się na staż na stanowisko QA Automation w firmę GlobalLogic

Włodzimierz Fiedotow

39 lat

Wcześniej pracował z naprawą młynów.Ukończył kurs testera oprogramowania na platformie edukacyjnej TOMMY | Dotli i firma „PUSH” zaproponowała płatny staż z możliwością zatrudnienia w przyszłości na stanowisko ruby – dewelopera.

Julia Tkaczuk

28 lat

W przeszłości pracownik biura podróży , założycielka prywatnego biura podróży . Sytuacja z kwarantanną wprowadziła swoje zmiany i Julia rozpoczęła szkolenie w dawno pożądanym zawodzie testera.

Obecnie pracuje w firmie naszych partnerów QATestLab, jako tester. Firma zajmuje się dostawą QA usług, testowaniem oprogramowania, pomaga ulepszyć jakość produktów dla firm programistycznych USA, Europy i Azji. Od 2015 roku regularnie zaliczana do „TOP 20 Software Application Testing Firms in Ukrainie” zgodnie z danymi agencji badawczej CLUTCH.

Valeria Korotczenko

Wcześniej zaangażowana w działalność badawczą na wydziale chemicznym na uniwersytecie, a za miesiąc po ukończeniu kursu „Tester Oprogramowania” otrzymała ofertę pracy w firmie Access Softek.

Access Softek amerykańska firma zajmująca się tworzeniem oprogramowania, która została założona 30 lat temu w Berkeley, Kalifornia. Dziś ma biura w Nowym Jorku, Chicago, Ohio, Vancouver (Kanada) i siedzibą główną w Kalifornii (Berkeley). Od 1986 roku firma prezentuje najnowocześniejsze innowacje dla więcej jak 400 klientów banków i spółek kredytowych w USA .

Stepan Lymycz

37 lat

Przed kursem pracował jako nauczyciel ponad 13 lat, a teraz pracuje w firmie REDSTONE, która od 15 lat zajmuje się tworzeniem stron internetowych.

Irena

26 lat

Przed kursem Irena pracowała jako specjalistka ds. programów lojalnościowych. Pod koniec szkolenia dwie firmy zaproponowały jej współpracę – Unicorn Systems i Sigma Software.

Gabriella Komolowa

21 lat

Tylko ukończyła studia na Uniwersytecie im.Fedkovicha i uzyskała tytuł magistra informatyki , ale nie uważała siebie za programistę i ukończyła nasz kurs testera oprogramowania. Po pomyślnym ukończeniu którego została testerem w firmie Sigma Software.

Sigma Software – szwedzka firma IT z ukraińskim korzeniem. Ponad 18 lat firma zajmuje się dostawą zaawansowanych rozwiązań technologicznych i usług z zakresu IT konsultingu . Firma jest częścią Sigma Group – jednej z największych skandynawskich korporacji konsultingowych .

Oleg Sywak

41 lat

Przed kursem pracował jako główny inżynier kina. W pierwszy miesiąc po ukończeniu kursu uzyskał ofertę pracy w API2Cart.

API2Cart został założony w 2012 roku jako jeden z produktów MagneticOne. Od stycznia 2017 działa jako odrębna spółka. API2Cart umożliwia programowym rozwiązaniom dla ecommerce B2B podłączać się do 40+ platform handlowych za pomocą tylko jednej integracji.

Anastasja Savchuk

24 lata

Przed kursem pracowała jako szef kuchni w restauracji. Pod koniec kursu otrzymała ofertę pracy w firmie doradczej AltexSoft.

Ponad 100 amerykańskich i 200 firm po całym świecie wybrało tę firmę jako partnera w doradztwie technologicznym.

Władysław

27 lat

Poprzednio pracował jako koordynator w Polsce. Po zakończeniu okresu testowego w TOMMY| Dotli zrozumiał, że chce być testerem, dlatego dzisiaj tester w firmie Thundersoft.

Thundersoft – dostawca technologii systemów operacyjnych świetnych produktów i rozwiązań. jest ekspertem w dziedzinie urządzeń mobilnych, LoT, motoryzacji i przedsiębiorczości. Siedziba znajduje się w Pekinie. Forma posiada ponad 25 centrów i biur badawczo- rozwojowych w Niemczech, Finlandii, Bułgarii, Japonii, Korei Południowej, Malezji, Singapurze, Kanadzie i USA.

Chohrii Olga

27 lat

Wcześniejsze doświadczenie zawodowe bardzo zróżnicowane. Między innymi zawierające: sprzedaż, rekrutację, pośrednictwo. Po pomyślnym ukończeniu kursu Olga – tester w firmie Oril.

Oril – to firma zajmująca się tworzeniem oprogramowania , świadczeniem usług w różnych dziedzinach przemysłowych, w tym PropTech, FinTech, Marketplaces, Health & Fitness. Od ponad 5 lat współpracuje z innowacyjnymi firmami po całym świecie, w tym USA, Europie, Kanadzie, Australii .

Andrij Iwachow

30 lat

Do kursów TOMMY | Dotli pracował w Państwowej Straży Pożarnej Ukrainy. Sferę działalności postanowił zmienić gdyż przez całe życie interesował się technologiami i komputerami. Pomyślał że w branży It może znaleźć wymarzoną pracę.

Obecnie pracuje jako tester w StartupSoft, firma jednocząca elitarnych ukraińskich inżynierów i hustlerów z najlepszymi startupami z Doliny Krzemowej.

Olena Osadczuk

33 lata

Wcześniejsze doświadczenie zawodowe było na stanowisku SMM - menadżera, ale po pomyślnym ukończeniu kursu Olena otrzymała fajną ofertę pracy w firmie TenantCloud, gdzie później nasza studentka będzie się rozwijać w testowaniu automatycznym

TenantCloud – amerykańska firma spożywcza, założona w 2015 roku . Od 2017 z biurem w IwanoFrankowsku. Również ma biura w Austin( TX), Salt Lake City(Utah) i Chicago (Illinois) oraz na Filipinach. Dzisiaj TenantCloud należy do trzech najlepszych programów zarządzania nieruchomościami w USA.

Andrzej Les

35 lat

Wcześniej pracował jako starszy sprzedawca w „Epicentr”, zdecydował radykalnie zmienić własne życie. Ukończył kurs testera i uzyskał ofertę pracy od firmy ELEKS.

ELEKS – firma, która zajmuje się tworzeniem oprogramowania na zamówienie, jest najlepszym partnerem dla wielu przedsiębiorstw globalnych, małych, średnich oraz konkurentów technologicznych.

Olena Grom

33 lata

Poprzednio – księgowa z 11 – letnim doświadczeniem , dzisiaj – tester w firmie Sigma Software.

Sigma Software. – szwedzka firma IT z ukraińskim korzeniem. Ponad 18 lat firma zajmuje się dostawą zaawansowanych rozwiązań technologicznych i usług z zakresu IT konsultingu . Firma jest częścią Sigma Group – jednej z największych skandynawskich korporacji konsultingowych .

Robert Slivka

21 lat

W przeszłości student , miał doświadczenie w sferze obsługi, dzisiaj – tester w firmie Pecode Software.

Pecode Software. – firma zajmująca się tworzeniem oprogramowania, która zapewnia pewny spektrum IT - usług.

Założona w 2017 roku. Ich misja - tworzyć oprogramowanie i witryny internetowe, aby zapewnić klientom rozwiązania dla maksymalizacji zysków i wcielania ich pomysłów w rzeczywistość.

Maria Muzyka

31 lat

Wcześniejsze doświadczenie zawodowe związane z sferą szkolnictwa wyższego , a mianowicie na stanowisku – asystent laboratoryjny Katedry Matematyki i analizy funkcjonalnej. Teraz Maria pracuje jako tester w firmie Smile.

Mając 27 – letnie doświadczenie programistyczne, francuska firma Smile stała się wiarygodnym partnerem dla dziesiątek i setek lokalnych firm po całym świecie i jest uznanym liderem z integracji rozwiązań open source software. W szczególności firmy takie jak : Liferay , Jahia i Alfresco przyznali Smile swoim strategicznym partnerem z integracji własnych decyzji. A Magento włączyła w TOP – 5 elitarnych partnerów światowych .

Aleksandr Moskalenko

27 lat

W przeszłości sportowiec i profesjonalny siatkarz , dzisiaj – tester w firmie Proxima Research.

Proxima Research ponad 20+ lat świadczy swoim klientom innowacyjne i eksperckie rozwiązania w obszarze danych rynkowych najwyższej jakości, integracji i wsparcia CRM/ ETMS, zarządzania zbiorami danych HCP/ HCO, wielokanałowego marketingu, wdrożenia rozwiązań BI, badań marketingowych i doradztwa ze szczególnym akcentem na rozwój farmaceutycznego biznesu.

Jurii Serżanow

44 lata

W przeszłości 15 – letnie doświadczenie pracy w lotnictwie. Obecnie tester w firmie Sigma Software.

Sigma Software – szwedzka firma IT z ukraińskim korzeniem. Ponad 18 lat firma zajmuje się dostawą zaawansowanych rozwiązań technologicznych i usług z zakresu It konsultingu. Firma jest częścią Sigma Group – jednej z największych skandynawskich korporacji konsultingowych.

Andrzej Melnik

39 lat

Wcześniej pracował jako technolog produkcji ryb. Na ten moment pracuje na stanowisku Trainee QA Automation (JS) w firmie GlobalLogic.

Ta firma należy do grupy Hitachi, lidera w sferze usług z tworzenia produktów cyfrowych.

Katarzyna Łakoma

22 lata

Poprzednio Katarzyna zajmowała się cukiernictwem i robiła ciasta na zamówienie. Ale postanowiła sobie zmienić obszar działalności i po ukończeniu kursu, dostała się na stanowisko testera w firmie Forte Group.

Forte Group jest globalną firmą , która tworzy oprogramowanie pełnego spektrum, oferuje wyjątkowe rozwiązania cyfrowe . Dzisiaj w Forte Group pracują ponad 580 pracowników w ośmiu biurach w USA , Kolumbii, Ukrainie, Białorusi i Polsce, w tym 55 pracowników w Kijowie i 120 w Tarnopolu.

Olga Agapowa

26 lat

Pracowała jako administrator hotelowy , asystent kierownika i recepcjonista. Jednak Olga wybrała nową drogę i po ukończeniu kursu ona – tester w firmie Amazing Apps .

Amazing Apps tworzy aplikacje mobilne , które ulepszają zdrowie milionów ludzi na całym świecie. Główną cechą odróżniającą firmę jest chęć ciągłego rozwoju i uczenia się czegoś nowego.

Julia Rysińska

31 lat

Z wykształcenia i doświadczenia zawodowego nauczyciel muzyki. Po ukończeniu kursu – tester w firmie Global Marketing Group

Global Marketing Group – jedna z największych agencji marketingu internetowego w Europie Wschodniej.Usługi agencji: promocja stron, reklama kontekstowa, analityka internetowa, użyteczność i doradztwo.

Bondariew Eugeniusz

22 lata

Wcześniejsze doświadczenie zawodowe jest związane z dziedziną sprzedaży i cateringiem , w szczególności pracował jako sprzedawca i kelner. Po pomyślnym ukończeniu kursu Eugeniusz tester w firmie QATestLab.

Firma zajmuje się dostawą usług QA,testowaniem oprogramowania, pomaga ulepszyć jakość produktu i proponuje rozwiązania dla firm programistycznych w Stanach Zjednoczonych, Europie i Azji. Od 2015 wchodzi do „ TOP 20 Software Application Testing Firms in Ukraine” według danych agencji badawczej CLUTCH .

Marianna Beloszapkina

39 lat

Przed kwarantanną Marianna pomagała mężowi z biznesem rodzinnym, ale w pewnym czasie postanowiła wybrać dla siebie nową dziedzinę, czyli testowanie. Najpierw Marianna dostała się na bezpłatny staż w Ciklum, a potem została testerem w firmie P2H.

P2H to usługowa firma IT z podejściem spożywczym i 16-letnim doświadczeniem w branży.

Ivan Gorevicz

26 lat

Z wykształcenia i doświadczenia Ivan jest prawnikiem , jednak od czasu studiów marzył pracą w branży IT. Samodzielnie próbował nauczyć się języka oprogramowania. Ale postanowił sobie zacząć od testowania i po pomyślnym ukończeniu kursu testera firma GlobalLogic dała mu szansę i zaakceptowała na stanowisko Trainee AQA (JavaScript).

GlobalLogic należy do grupy Hitachi – lidera w dziedzinie usług z tworzenia produktów cyfrowych .

Nazariy Vasylchuk

27 lat

Nazariy pracował przez długi okres za granicą , w Polsce w magazynie. Zdecydował zmienić swoje życie i po pomyślnym ukończeniu kursu – tester w firmie Thundersoft.

Thundersoft – dostawca technologii systemów operacyjnych świetnych produktów i rozwiązań. jest ekspertem w dziedzinie urządzeń mobilnych, LoT, motoryzacji i przedsiębiorczości. Siedziba znajduje się w Pekinie. Forma posiada ponad 25 centrów i biur badawczo- rozwojowych w Niemczech , Finlandii, Bułgarii, Japonii, Korei Południowej, Malezji, Singapurze, Kanadzie i USA.

Aleksandr Berezniańskyi

29 lat

Przed kursem oficer rezerwy Sił Zbrojnych Ukrainy. Po pomyślnym ukończeniu kursu i wykonaniu zadania testowego z wynikiem maksymalnym Aleksandr został testerem w firmie TestFort.

TestFort – firma z pełnego cyklu testowania oprogramowania z ponad 20 – letnim doświadczeniem, rozwiniętymi biznes procesami oraz efektywnym podejściem do zarządzania projektami. Założona w 2001 roku, firma pracowała nad wieloma ekscytującymi projektami dla takicj klientów, jak Skype, Dashlane, RebelMouse, HuffPost, Ezugi, Distractify, Novastor і Symantec.

Ksenia Skakun

33 lata

Pozostawiając za sobą pięcioletnie doświadczenie w sferze marketingu Ksenia wybrała dla siebie nowy kierunek – testowanie i po pomyślnym ukończeniu kursu ona – tester w EGYM.

EGYM - światowy lider w branży fitness technologii , która łączy ćwiczenia z realnymi wynikami dla zdrowia, współpracując z centrami fitness i placówkami medycznymi po całym świecie.

Vladyslav Wyżva

22 lata

W przeszłości był studentem na kierunku inżynierskim i pracownikiem Nestle. Po pomyślnym ukończeniu kursu był na dwóch rozmowach kwalifikacyjnych i dostał się na dwa stanowiska. Wybrał dla siebie jedno z nich, a mianowicie w firmie GlobalLogic. Firma należy do grupy Hitachi – lidera w dziedzinie usług z tworzenia produktów cyfrowych.

Denys Chrestyk

23 lata

Zdobył status magistra na Akademii Prawa w Odessie, ale zrozumiał że podany kierunek nie jest mu bliski. Więc zdecydował nauczyć się testowania. Obecnie pracuje w firmie naszych partnerów SharpMinds.

SharpMinds – ukraińska firma IT, która należy do holenderskiego holdingu HelloFlex Group, ma siedzibę w Amersfoort, Holandia.

Miroslava Jankowska

24 lata

Wcześniej pracowała na stanowisku menadżera w jednej z firm stolicy. Jednak zdecydowała wybrać nowy zawód – testowanie, więc dzisiaj – tester w firmie Leap Gaming.

Leap Gaming –międzynarodowa IT firma, dostawca gier z dużym doświadczeniem, tworzenie wieloplatformowych gier online 3D. Stała interakcja z dziesiątkami tysięcy użytkownikami i operatorami gier po całym świecie inspiruje firmę tworzyć najlepsze w swojej klasie gry, oparte na nowoczesnych technologiach.

Anastasja Seledkowa

19 lat

Mimo młodego wieku Anastasja na pewno wie , jak osiągnąć swój cel. Jak tylko skończyła pierwszy rok na kierunku ‘marketing’ , zdecydowała , że chce być testerem i zrezygnowała ze studiów . Po pomyślnym ukończeniu kursu pracuje jako tester w firmie BeKey.

BeKey zajmuje się świadczeniem usług programistycznych z tworzenia aplikacji webowych i mobilnych. Główne technologie: PHP (Laravel/Yii2), JS (Angular), Java,Flutter. Specjalizuje się na tworzeniu Dedicated teams dla klientów z całego świata.

Siergiej Samarskiy

31 lat

Przed rozpoczęciem kursu student pracował w organach operacyjnych. Pod koniec kursu po pierwszym miesiącu uzyskał oferty pracy w dwóch firmach Sigma Software i LYFT.

Decyzja wypadła na korzyść ostatniej – amerykańska firma z siedzibą w San Francisco, Kalifornia. LYFT był założony w 2012 roku przez Logana Greena i Johna Zimmera z silną misją ulepszyć życie ludzi za pomocą najlepszych pojazdów na świecie.

Danyl Verednikow

23 lata

Przed kursem pracował dyrektorem magazynów . Został zatrudniony nawet nie przychodząc do działu zatrudnienia w firmie GlobalLogic.

Firma należy do grupy Hitachi – lidera w dziedzinie usług z tworzenia produktów cyfrowych.